רחוב אבן גבירול 69, תל אביב 03-45798720

FAQ Category: מסחר אלקטרוני

מסחר אלקטרוני

מהו מסחר אלקטרוני?

המסחר האלקטרוני אינו משהו זמני או סתם טרנד. זה כאן כדי להישאר והפך באופן קיצוני את האופן שבו חברות רבות מנוהלות.

חנות וירטואלית מתכוונת להמיר את הפעילות המסחרית של חברה מסורתית לאינטרנט. במילים אחרות, חנות וירטואלית הינה אתר באינטרנט, השייך לבעל עסק מסוים, אשר תפקידה להציג מוצרים לגולשים על מנת שיבצעו רכישה דרך האינטרנט. חנות וירטואלית היא בעצם הממשק של המסחר האלקטרוני.

אבל, מהם המאפיינים המהותיים של חנות וירטואלית?

למרות שזה אולי ברור מאוד, חשוב להבדיל בין "החנות הווירטואלית" לבין העסק הקיים מאחוריה. טעות נפוצה, במיוחד במיזמים חדשים, היא לערבב את יישום החנות הווירטואלית עם העסק.

יש כל מיני סוגים של חנות וירטואלית, למשל תוכנות או אתרי רכישה של מניות בבורסה, רכישה של רהיטים דרך האינטרנט או רשתות מוצרי מזון שנותנות שירות הזמנות באינטרנט שנהיה מאוד פופולרי בשנים האחרונות, לצורך העניין עורך דין המציע את שירותיו דרך האינטרנט לא בהכרח יקרא חנות וירטואלית אלא אתר תדמית, חנות וירטואלית מחייבת אפשרות רכישה והזמנה באתר, אחרת זה אתר מסוג אחר.

נקודות מפתח עיקריות בחנות וירטואלית

אם ברצונכם לבנות אתר באינטרנט לצורך מסחר אלקטרוני, עליכם לבנות אותו לפי מס' נקודות חשובות:

לא להעמיס – תמיד לחשוב מה הגולש רוצה לראות בחנות וירטואלית, ככל שאנחנו נדחוף לו יותר לעין ככה הוא יתעלם יותר, לדוגמא אתרים שלמים מלאים בבאנרים של פרסומות הסטטיסטיקה מראה שפיתחנו מעין "עיוורון" לפרסומות האלה מרוב שכבר הפציצו לנו את העיניים, לכן צריך להיות ענייניים ומדוייקים במה שאנחנו מציגים לגולש או ללקוח.
עיצוב האתר – המראה של חנות וירטואלית ישפיע המון על תנועת הגולשים לתוך האתר, וכמובן הישארות הגולשים באתר לאחר שנכנסו אליו, לכן חשוב מאוד להשקיע במראה שלו, אתר יפה ימשוך קהל ויגדיל את המכירות.
תוכן – התוכן חשוב מהמון סיבות. תוכן מאפשר למנועי החיפוש לזהות את האתר שלכם, ולשם כך צריך לפעול לפי חוקי קידום אתרים, התוכן הוא מה שמוצג ללקוחות שלנו, על כל מוצר בחנות וירטואלית צריך להיות הסבר מילולי על מנת שהלקוחות יוכלו להבין יותר טוב מהו המוצר, התוכן הוא המילים השיווקיות שמושכות את הלקוחות לביצוע הפעולה.
תמונות – הרי כבר נאמר תמונה שווה אלף מילים, אז באינטרנט היא שווה 1001 על כל תמונה שמציבים באתר נותנים תגית Alt אשר מציגה טקסט לגולש כאשר הוא גולש מעל התמונה עם העכבר, המילה שנבחר תקדם את האתר במנועי החיפוש

בעזרת חנות וירטואלית ניתן להרוויח כסף באינטרנט, זה יכול לשרת אתכם כהכנסה נוספת, או שאם כבר יש לכם מוצר בחנות פיזית תוכלו לקדם אותו באמצעות החנות הוירטואלית באינטרנט.

Back to top