רחוב אבן גבירול 69, תל אביב 03-45798720

מאמרים

WIX – סקירה מלאה


אם נוכל לתאר את וויקס במילה אחת, זה היה חופש. Wix מעניקה למשתמשים חופש רב ככל האפשר: העורך הלא מובנה שלה מאפשר לכם לגרור כל דבר לכל מקום בדף, יש רשימה ארוכה של תכונות ואלמנטים ותוכלו אפילו לעצב נושא משלכם מאפס.

אבל החופש של וויקס יכול להיות פשרה. העורך הלא מובנה שלה יוצר לפעמים יותר בעיות ממה שהוא פותר והממשק יכול להרגיש לא מאורגן וסוחף.

וויקס במבט חטוף


עורך לא מובנה
ל- Wix יש עורך לא מובנה המאפשר לכם לגרור כל אלמנט לכל מקום בדף. אפילו פיקסל אחר פיקסל. זה כמו איך שאתם מעבייםר אלמנטים במצגת Powerpoint. זה שונה מרוב בוני האתרים אך יש לזה ג ם חסרונות. כך למשל תצטרכו לבצע את אותו שינוי פעמיים – פעם אחת עבור גרסת שולחן העבודה ופעם אחת עבור גרסת המובייל! העורך הלא מובנה של Wix לא ידע לעשות זאת באופן אוטומטי. זה מתסכל!

טונות של תכונות
ל- Wix יש כנראה את מערך התכונות הרחב ביותר של כל בניית אתרים: הזמנת מסעדות, הפצת מוזיקה, קביעת פגישות ועוד.

500+ ערכות נושא
ל- Wix יש יותר נושאים מאשר לרוב בוני האתרים – אם כי האיכות אינה עקבית. יש נושאים מודרניים ואילו אחרים מיושנים.

תכונות
יש הרבה תכונות עם Wix.

סקירה מורחבת

כדי להתחיל, Wix מספקת מבחר עצום של אלמנטים מרכזיים לבניית האתר שלכם – אלמנטים ניווטיים שונים, תפריטים, תיבות, כפתורים ועוד:

Wix כולל שפע של אלמנטים מרכזיים לבניית האתר שלכם.
אבל הם גם חורגים מהיסודות. לדוגמא, ל- Wix יש אלמנט שנקרא Repeators שמעולם לא ראינו בשום בונה אתרים אחר. בעיקרון זה בסיס נתונים ממש פשוט. אתה אומר ל- Wix איזה סוג של תוכן צריך להיות בשדות ואז מעצב אלמנט שחוזר על עצמו עבור כל כניסה למסד הנתונים. אין בונה אתרים אחר שמציע דבר כזה. זה אידיאלי לרישום אירועים, נכסים, אנשי צוות וכו '.

Wix כולל גם שוק אפליקציות עם 300 יישומים שמוסיפים אלמנטים ותכונות נוספים. זו דרך טובה ל- Wix להציע תכונות מבלי להפוך את הממשק להיות מכריע מדי. הערה אחת: לאפליקציות רבות יש מחיר נוסף.

למעשה היינו אומרים של- Wix יש כנראה מערך התכונות הרחב ביותר של כל בונה אתרים. הם מכסים מגוון רחב של תכונות, הנה כמה מהדגשים:

מסעדות – Wix כולל אלמנטים בתפריט המסעדה, תכונות משלוחים מקוונות ואפליקציית הזמנות (היא מאפשרת ללקוחות לבצע הזמנות מהאתר שלכם). זה סט תכונות נישה גמיש להפליא אבל זה יכול גם להיות מסובך לתפוס את העניין.


מוסיקה – מלבד המבחר הרחב ביותר של נגני שמע בין בוני אתרים, Wix גם מאפשר לכםלהפיץ מוסיקה (כמו שהייתם עושה ב- Distrokid או CD Baby) והם מספקים ניתוח שמע מותאם אישית

הזמנות – תוכלו להציע פגישות, שיעורים וסדנאות שלקוחות יכולים להזמין מהאתר שלכם. אתם יכולים לקבל הזמנות מאפליקציית Wix לנייד, לשלוח אוטומטית תזכורות בדוא"ל על פגישות ולקבל תשלומים.


אירועים – ניתן להתחבר לספק תשלומים, למכור כרטיסים, ליצור הזמנות בדוא"ל ולעקוב אחר רשימת אורחים.


פורומים – המבקרים יכולים להיות חברים, להצטרף לשיחות, לעקוב אחר פוסטים, להעלות סרטונים, להשאיר תגובות ועוד.

חנות אמנות – ניתן למכור תמונות דיגיטליות (ללא הזמנות), להתחבר לשירות הדפסה לפי דרישה, תמונות מותג עם סימן מים וליצור רישיונות דיגיטליים.


ערכות נושא
ל- Wix יש מבחר גדול של 500+ ערכות נושא – אם כי האיכות עשויה להיות לא עקבית. חלק מהנושאים נקיים ומודרניים בעוד שאחרים מרגישים מיושנים.

בעת בחירת ערכת נושא, יש לך אפשרות להשתמש ב- Wix ADI, כלי "AI עיצוב אתרים". ADI בדרך כלל יוצר וריאציות קטנות בין תבניות – ADI הוא כלי מסודר אך אל תבחרו ב- Wix על פיו, זו עדיין טכנולוגיה מוקדמת מאוד.

בניגוד לבוני אתרים אחרים, אינכם יכול להחליף נושא – ברגע שבחרתם ערכת נושא אתם נעולים בתוכה. אז קחו את הזמן שלכם בבחירה.

כל הנושאים מגיבים ומוצגים יפה בניידים – אם כי שימו לב כי דפי Wix לא תמיד מתורגמים בצורה מושלמת לנייד. לעתים קרובות תצטרכו לערוך דפים פעמיים כדי לקבל את זה נכון: פעם בשולחן העבודה, פעם אחת בנייד (עיינו בסעיף העורך למידע נוסף).

שינוי נושא שייתן לו את צבעי המותג שלכם יכול להיות מייגע מכיוון שעורך הסגנון העולמי מסורבל לשימוש. רוב המשתמשים רק יערכו ידנית פריטים בודדים מאשר ישתמשו בעורך זה:

החלת לוח צבעים חדש עם Wix.
מדי פעם נתקלנו גם בשגיאות מוזרות כשניסינו להתאים אישית את הנושא שלנו – למשל, שינוי גודל הגופן של הכותרות. באופן
אמנם זה יכול להיות מייגע לערוך ערכות נושא של Wix, אך הוא גם גמיש מאוד – כך שתוכל באמת לבצע שינויים משמעותיים באתר שלכם. זה שונה ממתחרים כמו Squarespace או Weebly, המגבילים את המידה בה אתם יכול להתאים אישית את המראה והתחושה של האתר שלכם. באמצעות Wix תוכלו לבצע מספיק שינויים כדי אפילו לעצב את האתר שלכם מאפס.

העניין עם Wix הוא שהם זורקים הכל לעבר המשתמש. יש אפשרויות כמעט לכל דבר שתעלו על דעתכם. בניגוד למתחרים כמו Squarespace – שמספקים סט אפשרויות נרחב- Wix מעולם לא ראו אפשרות שהם לא אוהבים. אז הכל נזרק למשתמש: כולל אפשרויות אזוטריות שעליהם אנו ממליצים: ניתן לחתוך תמונות לצורה להוסיף אנימציות ועוד.

מסחר אלקטרוני
כמו בוני אתרים אחרים, Wix הגדילו את תכונות המסחר האלקטרוני שלהם בצורה אגרסיבית. הם בנו ליבה מוצקה של תכונות: קודי קופונים גמישים (להנחות%, משלוח חינם, זמן מוגבל וכו '), כללי משלוח ומיס, אפשרויות מוצרים, מוצרים דיגיטליים וללא עמלות עסקה.

בסופו של דבר, אם המיקוד העיקרי שלכם הוא מסחר אלקטרוני, כדאי לכם לבדוק את Shopify (בונה אתרי מסחר אלקטרוני עם דירוג גבוה), אך Wix היא אלטרנטיבה מוצקה לחנויות שרק מתחילות. (טכנית זה זול יותר מ- Shopify – אם כי לא בהרבה. תוכנית המסחר האלקטרוני הראשונה של Wix היא $ 25 לחודש ואילו Shopify היא $ 29 לחודש .)

כתיבת בלוגים
בניגוד לשאר Wix, עורך הבלוגים אינו עורך קנבס ריק – במקום זאת הוא עורך טקסט מובנה שמאפשר לכם להטמיע תמונות לצד פוסטים (וזה נהדר – כך צריך להיות עורך הבלוגים). זו סביבת כתיבה נעימה:

Wix כולל שמונה אפשרויות פריסה שונות להצגת פוסטים בבלוג. זה שימושי – במיוחד אם תרצו שהבלוג שלכם יקבל יותר מראה של למגזין.

תכונות אחרות תומכות בתכונות בלוג סטנדרטיות: מחברים, קטגוריות, טיוטות וכמה מאפיינים נוספים ומגניבים: תמונות שער, מראות צפייה, סרטונים, והערכות "זמן קריאה". למרבה הצער לא ניתן להגדיר פרסומים בעתיד, במקום זאת תצטרכו לשמור פוסטים כטיוטה ואז לפרסם אותם בתאריך המועדף עליכם. Wix גם לא תומך ב- AMP – אם כי למען ההגינות, Squarespace היא בונה האתרים היחידה שתומכת ב- AMP כרגע.

כמו כן: אתם יכולים להשתמש רק במערכת ההערות של Wix לתגובות – נראה שהסירו את התמיכה בהערות ובדיסק פייסבוק בזמן הפרסום.

תוכנית בחינם
Wix מציעה תוכנית חינם אם כי זו לא תוכנית חינם נהדרת. יש מגבלת רוחב פס של 500 מגהבייט, כתובת האתר החינמית די לא ידידותית ויש מודעה פולשנית שמגלילה לאורך האתר שלכם.

הדבר הנחמד עם התוכנית החינמית הוא שהיא מספקת זמן בלתי מוגבל לניסיון – בניגוד לבוני אתרים כמו Squarespace עם תקופת ניסיון בחינם למשך 14 יום.

קידום אתרים
אם אתה מחפשים בגוגל מסביב, תגלו של- Wix יש מעט מוניטין עםSEO – אבל זה מיושן. לפני מספר שנים, Wix היה בניית אתרים מבוססת פלאש (פלאש הייתה טכנולוגיה עם בעיות SEO גדולות) אך הם כבר מזמן עברו מ- Wix.

בעבר היה ל- Wix מבנה URL נורא – הוא הוסיף תווים מוזרים לכתובת האתר (למשל: yourite.com/#!about/xis9). זה לא היה ידידותי לקידום אתרים, אך הוא תוקן בשנת 2016.

על מנת לתקן את המוניטין שלה, Wix אפילו קיבלה אישור מרנד פישקין. (ראנד הוא אחד ממנהיגי ה- SEO המוכרים ביותר )

כיום Wix מספקת את כל מה שרוב המשתמשים יצטרכו לצורך קידום אתרים: ניתן להתאים אישית כותרות ותיאורי מטא, להוסיף תגים קנוניים, תגי Schema.org ולהתחבר לכלי מנהלי האתרים של גוגל.

Back to top